पलाँता गाउँपालिकाको संक्षिप्त परिचय

असोज १३,कालीकोट। मध्यपश्चिमाञ्चल बिकास क्षेत्र अन्तर्गत रहेका जिल्लाहरु मध्ये कालिकोट एक हिमाली जिल्ला हो।यस जिल्लामा ३ नगरपालिका ६ वटा गाउँपालिका रहेका छन् । ६ वटा गाउँपालिका मध्ये पलाँता बिकास उन्मुख गाउँपालिका हो ।

नयाँ संरचना अनुसार साबिकका ३ गा.बि.स.खिन,थिर्पु र धौलागोह मिलाएर हालको पलाँता गाउँपालिकाको निर्माण गरिएको छ र यस गाउँपालिकालाई जम्मा ९ वडामा विभाजन गरिएको छ। यस गाउँपालिकाको कुल क्षेत्रफल  ३१८.८४  वर्ग कि.मि. हेको छ ।

पलाँता गाउँपालिकाको कुल जनसङ्ख्या १५३०३ रहेको छ।  पलाँता गाउँपालिकाको क्षेत्रसंग सिमाना जोडिएका ठाउँहरुमा पुर्वमा ( जुम्लाको हिमा गाउँपालिका , सिँजा गाउँपालिका र कनकसुन्दरी  गाउँपालिका , पश्चिममा (पचालझरना गाउँपालिका र बाजुराको स्वामिकार्तिक गाउँपालिका , उत्तरमा (मुगुको खत्याड गाउँपालिका र दक्षिणमा (पचालझरना गाउँपालिका र तिलागुफा नगरपालिका  रहेका छन् ।